Nastavit jako domovskou stránku

středa, 26 červenec

Jak poznat impotenci?

piepryna artykuł

Poruchy erekce se týkají každého třetího muže v Evropě. Chybějící ztopoření a pokles libida však neznamená vždy impotenci. Zjistěte, jak rozpoznat impotenci a kdy je třeba začít s její léčbou.

Impotence se týká mužů, kteří se potýkají s poruchami erekce dlouhodobě. Neustálá neschopnost k pohlavnímu styku (trvající 2–3 týdny) to je první známka vážné poruchy. I když se impotence spojuje hlavně se staršími osobami, průzkumy dokazují, že nejmladší pacienti mají sotva... 18 let. Jak se vyhnout ztrátě mužnosti?

Lépe předcházet než léčit

Skupina potíží, ze kterých se skládá impotence, se nikdy neobjevuje náhle. V počáteční fázi si lze všimnout neúplné erekce, potíží s dosažením ztopoření nebo často chybějícího výstřiku. Nelze podceňovat takové příznaky – statistiky uvádějí, že 41 % neléčených poruch erekce přerůstá v impotenci! Pokud u sebe pozorujete zhoršení potence, nižší libido a pokles sexuální výkonnosti, je čas na to, postarat se o svou mužnost.

Příčiny ostýchavých potíží

Odborníci dělí příčiny poruch erekce do dvou základních skupin:

- na fyzickém základě (např. nemoci oběhového systému)
- na psychickém základě

Ztráta spokojenosti se sexuálním životem je často způsobena stresem a depresí. V takovém případě může být nutná návštěva psychologa nebo sexuologa. Poruchy erekce na psychologickém základě se týkají nejčastěji mladých lidí – kteří žijí v neustálém shonu a bojují v posteli o pozici alfa samce. Strach z neuspokojení partnerky, nesplnění úlohy muže bývá paralyzující a může způsobit vážné poruchy ztopoření.

Příčinou problémů s potencí může být také špatná zdravotní kondice organismu. Vysoký krevní tlak, nemoci oběhového systému nebo cukrovka mohou oslabit sexuální výkonnost muže dokonce o 80 %.

Jak získat opět mužnost?

Léčba impotence je proces přizpůsobený příčinám výskytu poruch a individuálním predispozicím muže. V některých případech je nutná speciální hormonální léčba, která spočívá ve vyrovnání hladiny testosteronu. Pokud poruchy erekce mají psychický základ, stojí za to navštívit sexuologa, který provede individuální terapii a pomůže opět získat radost ze sexu.

Na trhu je také mnoho léků na potenci, které ovlivňují silné a pevné ztopoření. Přípravky na poruchy potence s ženšenem a L-argininem pomáhají účinně zbavit se potíží a získat opět ztracenou sexuální výkonnost.

5 sposobów na przedwczesny wytrysk

Příliš rychlé ukončení milostných hrátek může spolehlivě odradit od dalších pohlavních styků. Ovládání vlastního těla bývá těžké, ale existují způsoby, které pomáhají prodloužit mužskou výdrž v posteli. Jak to provést?


1. Cvičení

Technikám kontrolovaného výstřiku je možné se naučit. Vhodná cvičení (samostatná nebo s partnerkou) mohou dát skvělé výsledky, pokud nezapomenete na vytrvalost. Když už cítíte, že se blížíte k finále, přerušte pohlavní styk a počkejte, až vzrušení klesne. Výstřik si dovolte teprve po několika takových pokusech. Už několik dní cvičení vám pomůže získat větší kontrolu nad svými reakcemi.


2. Přípravky prodlužující pohlavní styk


Na trhu lze najít mnoho přípravků, které jsou určeny k prodloužení erekce. Přípravky na potenci zvyšují dobu naplnění krví topořivých těles penisu, díky čemuž ztopoření trvá déle a výstřik se zpožďuje. Předností přípravků tohoto typu je jejich okamžité působení a široká dostupnost, která dokonce nevyžaduje konsultace s lékařem.


3. Slušné myšlenky


Orgasmus se rodí v mozku, proto odvrácení pozornosti od intimní situace napomáhá zpoždění rozkošného finále. Muži jsou vizuálními typy, proto někdy stačí odvrátit zrak od sexy partnerky, aby vzrušení poněkud kleslo. V krajním případě můžete začít myslet na něco zcela nesouvisejícího se sexem. Dávejte ale pozor, aby to netrvalo příliš dlouho!


4. Změna polohy


Pokud máte problém s předčasným výstřikem, vybírejte sexuální polohy, které pomáhají prodloužit pohlavní styk. Na nějakou dobu si odpusťte polohy, při kterých je žena aktivní stranou. Tehdy nekontrolujete tempo pohlavního styku. Vybírejte klasické polohy, při kterých nevidíte celé tělo partnerky – menší počet podnětů (také zrakových) vám umožní déle vést milostnou předehru.


5. Trénink Kegelových svalů


Vhodné napínání poševních svalů má obrovský vliv na kvalitu sexuálního života. Pravidelný trénink této části těla vám umožní lépe kontrolovat výstřik, a dokonce získat schopnost prožívat orgasmus bez výstřiku. Abyste zesílili Kegelovy svaly, brzděte proud moče 2–3krát během jedné návštěvy toalety. Vědomé napínání klíčových svalů vám pomůže získat kontrolu nad penisem již za několik dnů tréninku.

Strava na dokonalou potenci


Problémům s erekcí se lze vyhnout dokonce po 40. roku věku – stačí vést zdravý způsob života a dbát na správnou stravu. Jídelníček obohacený o cenné mikroprvky a vitaminy vám umožní těšit se ze skvělé sexuální výkonnosti v každém věku.


Potence se může zhoršit každému muži. Přechodné potíže mohou vyplývat například ze stresu nebo nevhodné stravy. Proto je třeba si uvědomit, jaké výrobky přispívají k zesílení potence a zohlednit je v denním jídelníčku.

Vsaďte na přírodní výrobky


Čím méně zpracovaných výrobků ve vaší stravě, tím lépe pro váš intimní život. Vejce, drůbež a mléčné výrobky pomáhají v procesu spermatogenezy a ovlivní množství a kvalitu spermií. Pokud se chcete těšit ze silné a spolehlivé erekce, pak co nejčastěji jezte libové maso, sýry, kefíry a jogurty. K získání vysoké potence je vhodná zelená zelenina – veškeré druhy salátů, brokolice, petržel nebo koriandr.


Vyhýbejte se sacharidům


Udržení dobré sexuální kondice příznivě ovlivňují omega 3mastné kyseliny – najedete je hlavně v rybách, např. v uzené makrele, pstruhu nebo ve sledích. Dbejte také na to, aby ve vaší výživě byly výrobky bohaté na vitaminy A, E a D. Za tímto účelem jezte ořechy, mandle, rajčata, mrkev, papriku, žluté sýry a játra. Příslušná hladina cenných vitaminů vám umožní dosahovat silnějších erekcí dokonce po 40. roce života.


Unikaj węglowodanów


Stravou můžete jak podpořit potenci a plodnost, tak i ji značně snížit. Pokud vám záleží na skvělé sexuální výkonnosti, měli byste vyloučit ze své stravy nasycené mastné kyseliny a tzv. trans kyseliny. Nacházejí se ve fastfoodovém jídle, sladkostech, tyčinkách, oplatkách, plnotučném mléce, bůčku nebo sádle. Nasycené mastné kyseliny zvyšují hladinu cholesterolu a mají nepříznivý vliv na celý cévní systém organismu. Ztěžují svobodný průtok krve v cévách, což se přímo projevuje ve zhoršené potenci a oslabené erekci.


Afrodiziaka dělají zázraky


Mezi potravinami jsou takové, které se po staletí používaly jako přírodní afrodiziaka. Zvyšují krevní tlak, podporují chuť na sex a zvyšují libido. Proto při plánování večeře se snídaní stojí za to pamatovat na pálivou papriku – pikantní pokrmy zahřívají, zrychlují krevní oběh a zostřují chuť (nejen na jídlo). Přírodním afrodiziakem jsou také plody moře, zejména ústřice bohaté na zinek, který zvyšuje hladinu testosteronu. V kombinaci se skleničkou vína, která uvolňuje a lehce ředí krev – můžete počítat s vášnivými chvílemi bez problémů s erekcí.